header banner
Default

FTX krizinin Solana fiyatını etkilemesi


Bir süredir gündemde olan FTX kriziyle ilgili son gelişmede SOL, önemli FTX tasfiye emri ışığında büyük ilgi topladı.

FTX krizinin Solana fiyatı üzerindeki etkisi

Solana (SOL), stablecoin piyasa değerinde 1,5 milyar doların üzerinde ve kilitli toplam değerde (TVL) yaklaşık 305 milyon dolar ile öne çıkan bir akıllı sözleşme ve DeFi ekosistemidir. Bir süredir gündemde olan FTX kriziyle ilgili son gelişmede SOL, önemli FTX tasfiye emri ışığında büyük ilgi topladı.

Solana'nın fiyatı Perşembe günü Londra piyasasının erken saatlerinde 18,77 dolar civarında seyrediyor ve bu da yaklaşık yüzde 5,3'lük bir artışı temsil ediyor. Solana'nın fiyat hareketine ilişkin spekülasyonlar son birkaç saat içinde yoğunlaştı. 24 saatlik ortalama işlem hacmi yaklaşık yüzde 43 artarak yaklaşık 448 milyon dolara ulaştı.

Solana FTX Anlaşması

VIDEO: Solana fiyat tahmini! Elimde ne varsa sattım! #sol #ftx
Kripto Bad'lik Amiri

Solana'nın FTX anlaşması çarşamba günü, CEO John Ray III liderliğindeki FTX'in mevcut yetkilileri, alacaklılara geri ödeme çabalarının bir parçası olarak borsanın kripto varlıklarını tasfiye etmek için mahkeme onayı aldı. FTX belgelerine göre, FTX yaklaşık 3,4 milyar dolarlık dijital varlığa sahip ve Solana yaklaşık 1,2 milyar dolarla çoğunluğu oluşturuyor. Özellikle, FTX'e Solana varlıklarını tasfiye etmek için güvenli bir yol sağlayacak istekli bir alıcının olması, DeFi ekosistemi için olumlu bir gelişmeyi temsil ediyor.

Solana (SOL) fiyat analizi

VIDEO: SOLANA 1000 Dolar! 2024/25 SOL fiyat tahmini! #sol #ftx
Kripto Bad'lik Amiri

Solana'nın fiyatı yılbaşından bugüne yaklaşık yüzde 29'luk bir kazanç elde etti. Ancak FTX durumundan önce görülen seviyeleri aşma konusunda önemli bir dirençle karşılaştı. FTX'in kapatılması, Solana ile ilişkilendirilmesinin kısa vadeli belirsizlikleri ortadan kaldırması SOL fiyatını etkiliyor. SOL, potansiyel olarak ayı piyasası rallisinin ikinci aşamasını katalize ederek 40 ila 50 dolar arasında değişen bir sonraki makro direnç bölgesini hedeflemesi bekleniyor. Ancak Solana'nın yükseliş ivmesinin devam edebilmesi için haftalık 50 Hareketli Ortalamayı bir destek seviyesine dönüştürmesi gerekiyor.

Sources


Article information

Author: James Russell

Last Updated: 1698441002

Views: 784

Rating: 3.6 / 5 (43 voted)

Reviews: 97% of readers found this page helpful

Author information

Name: James Russell

Birthday: 2012-04-03

Address: 474 Johnson Plains Apt. 906, New Darrenside, WY 75132

Phone: +4037553509275502

Job: IT Support Specialist

Hobby: Skydiving, Fishing, Astronomy, Beer Brewing, Cycling, Hiking, Fishing

Introduction: My name is James Russell, I am a sincere, Gifted, Open, multicolored, dedicated, risk-taking, expert person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.