header banner
Default

Binance ve Coinbase, SEC tarafından dava edildi


Table of Contents
  Tam Boyutta Gör
  SEC, Binance'in ardından bir başka kripto para borsası Coinbase’e de dava açtı. Kurum, Coinbase’in kayıt dışı brokerlık yaptığını iddia etti. New York mahkemesinde açılan davada, borsanın kayıtsız aracı kurum olarak faaliyet gösterdiği belirtildi. Coinbase’e açılan davada SOL, ADA, MATIC, FIL, SAND, AXS, CHZ, FLOW, ICP, NEAR, VGX, DASH ve NEXO’nun menkul kıymet olduğu belirtildi. 

  SEC ile Coinbase arasındaki gerilim bu yılın başından beri devam ediyordu. Kurum, Coinbase’e daha önce Wells bildirimi göndermişti. Coinbase ise SEC’i kripto paralara yönelik belirsiz tutumu nedeniyle dava etmişti. 

  Coinbase ile ilişkilendirilen kripto projeleri arasında; Solana, Cardano, Polygon, Filecoin, The Sandbox ve Axie Infinity de yer aldı. Tek tek ilişkilendirmeler ve borsanın bu kripto para birimlerine yönelik hamlelerine değinildi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dün de Binance ve kurucusu CZ’ye dava açmıştı. Binance ve CZ’ye açılan davada 13 suçlama yer almıştı. Borsanın yıllarca düzenleyici kayıttan sürekli kaçtığının altını çizdi. 

  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

  Sources


  Article information

  Author: Vanessa Robertson

  Last Updated: 1698276962

  Views: 733

  Rating: 4.9 / 5 (46 voted)

  Reviews: 85% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Vanessa Robertson

  Birthday: 1912-12-15

  Address: 7127 Stewart Unions, Schwartzmouth, WY 15888

  Phone: +3805464411185606

  Job: Digital Marketing Specialist

  Hobby: Skateboarding, Backpacking, Tennis, Lock Picking, Quilting, Cycling, Fishing

  Introduction: My name is Vanessa Robertson, I am a persistent, accessible, brilliant, unguarded, fearless, daring, Open person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.